Uudised

Narva Geneva keskus on peale renoveerimistöid rahvusooperi etendusteks valmis

08.09.2016 / Ülla Veerg

Narva_v

Rahvusooper Estonia korraldab 9.-13. oktoobrini Narvas ooperi- ja balletifestivali „Narva täis muusikat“, mille keskne toimumiskoht on Geneva keskus. Et keskuses saaks anda täiemahulisi etendusi, tuli selle laval läbi viia renoveerimistöid, mille juures Estonia teater nõu ja jõuga abiks oli.

Renoveerimise käigus lihviti, tasandati ja lakiti mustaks lava pind, sest senine hele põrand peegeldas ja ei olnud etenduste andmiseks sobiv. Korrastati pöördlava ja selle juhtimisautomaatika. Avati ja värviti üle orkestriauk, sellele paigaldati uus põrand. Turvalisuse tagamiseks läbis kogu lavatehnika hoolduse.

Teatrijuhi Aivar Mäe sõnul on Geneva keskus etenduste andmiseks valmis. „Käisime viimati Narvas etendusi andmas üle 30 aasta tagasi, orkestriauk pole Genevas vist pärast seda õieti kasutusel olnudki. Milline on helipilt, seda saame teada kohapeal, kui toimub esimene proov. Ootused on igatahes suured nii meil kui ka publikul,“ lisas Mäe.

Ooperi- ja balletifestival „Narva täis muusikat“ hõlmab lisaks Tšaikovski balletile „Uinuv kaunitar“ ja Verdi ooperile „La traviata“ beebikontserte, kammerkontserte, ooperi- ja balletigalat ning Ida-Virumaa noori kaasavat lasteprojekti, mis lõpeb piduliku kontsert-etendusega. Suurejoonelise festivali raames toimub pea 30 üritust ning külla sõidab üle 200 estoonlase.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.