Uudised

Eesti Rahvusballett tähistab Aime Leisi juubelit 15. septembri balletietendusega „Uinuv kaunitar“

13.09.2016 / Ülla Veerg

Aime Leis

16. augustil tähistas 80. sünnipäeva Estonia kauaaegne balletisolist, repetiitor ja pedagoog Aime Leis. Eesti Rahvusballett tähistab Aime Leisi juubelit 15. septembri balletietendusega „Uinuv kaunitar“.

Leisi tantsijatee Estonias sai alguse juba balletikooli ajal, kui ta 1952. aastal tegi Dašana kaasa Tšulaki „Nooruses“. Pärast kooli kiitusega lõpetamist 1953. aastal sai Aime Leisist 19 aastaks Estonia solist. Leis tantsis erineva koreograafiaga ballettides, kuid tema tugevaimaks küljeks on peetud klassikalise tantsu rolle – Giselle (Adami „Giselle“), Quiteria (Minkuse „Don Quijote“), Tuhkatriinu (Prokofjevi „Tuhkatriinu“) ja Aurora (Tšaikovski „Uinuv kaunitar“).

Aastatel 1961-1969 oli Aime Leis Tallinna Balletikooli õppejõud ja alates 1973. aastast töötas ta Estonia teatris balletirepetiitorina. Tema käe all sai lavaküpseks enamik järgneva paarikümne aasta jooksul etendunud balletilavastusi. Alates 1991. aastast on Aime Leis õpetanud ka Helsingi ja Vaasa balletikoolides.

2006. aastal ilmus Aime Leisi ja Ülle Ulla koostatud raamat „Ballett sajandivanuses Estonias“, mille fotokroonika hõlmab Eesti balleti lugu ajavahemikus 1918–2005.

Fotol: Aime Leis ja Uno Puusaag balletis „Giselle“ (1959). Foto: Rahvusooper Estonia arhiiv.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.