Blogi uudis

Rahvusooperis Estonia toimus tänuüritus lastele ja noortele

24.05.2016 / Tuuli Potik

_DSC8204

14. mail toimus Sinises saalis tänuüritus Rahvusooper Estonia haridusprojektides osalenutele ja läbiviijaile. Kohale oli kutsutud parimatest parimad joonistajad ja kirjutajad, kes olid 110. hooajal arvustuste või piltide näol tagasisidet andnud.

Lõppeval hooajal osales haridusprojektides “Kontsert kõige pisematele”, “Balletilugu”, “Hunt ja seitse kitsetalle”, “Ka ooper kõlab tuttavalt” ja “Päikesekuningast Kratini” 9500 last ja noort. Neist tagasisidet andsid 300 last.

Tublimatele koolidele ja lasteaedadele jagati “Estonia sõbra auhindu” ning iga joonistaja, kirjutaja ning juhendaja sai eraldi preemia. Samuti peeti meeles neid estoonlasi, kes haridusprojekte läbi viivad: Henno Soode, Eivin Toodo, Mati Leibak, Aare Kodasma, Triin Ella, Daniel Kirspuu, Hedi Pundonen, Anneli Tohver, Heidi Kopti, Jevgeni Grib, Lemme Saarma, Tuuli Potik, Priit Aimla, Vladima Jeremjan ja Kerstin Tomson.

Auhinnad panid välja Rahvusooper Estonia, AS Kalev ja Rahva Raamat. Pärast tänuürituse lõppu olid kõik oodatud etendusele “Uinuv kaunitar”.

Parimad joonistused ja arvustused on väljas Rahvusooper Estonia fuajees hooaja lõpuni.

Fotod: Kadri Palta

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.