Uudised

Rahvusooperis Estonia on nüüd automaatselt avanev paraaduks ja häälteavitusega publikulift

27.04.2016 / Ülla Veerg

majavaike

Lihtsustamaks erivajadustega inimeste teatriskäike, on Rahvusooperis Estonia valmis saanud elektrooniliselt avanev paraaduks ja häälteavitusega publikulift. 27. aprillil tulevad etendusele ja uuendusi katsetama Estoniat varem nõustanud Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu esimees Villu Urban ja Eesti Pimedate Liidu aseesimees Priit Kasepalu. Testimise juures viibivad teatrijuht Aivar Mäe ja võrdõigusvolinik Liisa Pakosta.

Estonia teater alustas möödunud aastal esimeste hulgas märgi „Siia saab“ kasutamist ja oli selle tutvustaja. „Siia saab“ märki kasutades antakse teada, et teatrisse on oodatud erinevate vajadustega inimesed. See tähendab, et ruumidele, ettevõtmistele ja infole saavad ligi inimesed ka siis, kui nad kasutavad liikumiseks ratastooli, vajavad valge kepi abi või ei kuule hästi.

“Kuigi Estonia puhul on tegemist ajaloolise hoonega, kus ümberkorraldusi keeruline teha, ei ole hea tahtmise korral miski võimatu,” ütles teatrijuht Aivar Mäe. “Ratastooliga tulijate tarbeks on meil kaldteed ja liftid, nad pääsevad hõlpsasti teatrisaali, kohvikutesse ja tualetti. Liftis on info kuvatud ka punktkirjas. Nüüd oleme lisaks muutnud peaukse automaatselt avanevaks, lisanud kaldtee pääsuks töötajate ruumidesse ja varustanud publikulifti häälteavitusega,” lisas Mäe.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.