Uudised

150 estoonlast sõidab sel nädalal etendusi andma Iisraeli

22.02.2016 / Ülla Veerg

Rinaldo_Lok_031

Sel nädalal asub 150 estoonlast teele Iisraeli, et osaleda 22. veebruarist 1. märtsini toimuval festivalil MustonenFest. Festivali tähtsündmusteks on Händeli ooperite „Julius Caesar“ ja „Rinaldo“ ettekanded Andres Mustoneni juhatusel Tel Avivi Ooperis. Arvukatel kontsertidel esinevad rahvusooperi orkester, poistekoor ja solistid Helen Lokuta, Oliver Kuusik, Monika-Evelin Liiv, Rauno Elp, Helen Lepalaan, Juuli Lill, Kadri Kipper, Mart Laur ning Mart Madiste.

„Iisraeli sõidab Rahvusooper Estonia etendusi andma esmakordselt ja mul on ääretult hea meel, et saame külla minna ning oma ooperikunsti tutvustada sellise põneva ja rikka ajalooga maal. Siinkohal tänu Eesti suursaadik Malle Mustonenile kutse eest ja abi eest sõidu korraldamisel, sest minek on tõepoolest tavapärasest mitmes mõttes keerukam,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe.

Kultuurisilla Eesti-Iisrael moodustav, 27. korda toimuv festival MustonenFest algas jaanuari lõpus kontsertidega Maarjamaal ning jätkub veebruaris erakordselt esinduslikuna Tel Avivis. Rahvusooper Estonia osavõttu festivalist toetab EV Kultuuriministeerium.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.