Uudised

Rahvusooperis toimub teatrite turvakoolitus

31.01.2016 / Ülla Veerg

g4s_logo

1. veebruaril toimub Estonias teatrite teenindajatele suunatud turvakoolitus „Käitumistreening kriisisituatsioonis Rahvusooper Estonia näitel“, mille korraldaja on Rahvusooper Estonia koostöös Kultuuriministeeriumiga ja läbiviija G4S.

„Praeguses muutuvas maailmas on ohutuse küsimused väga olulised ja me soovime, et publik tunneks ennast etendusele tulles turvaliselt ja kindlalt,“ ütles rahvusooperi juht Aivar Mäe. „Selle turvatunde saavad tagada erinevates olukordades professionaalselt käituvad teenindajad, olgu siis tegemist kliendi haigushoo või vägivaldse külastajaga,“ lisas Mäe.

„Kriisiolukorra eduka lahendamise eelduseks on regulaarsed treeningud töötajatele, mis õpetavad ohusituatsioonis õigesti käituma,“ ütles G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu. „Halbadest olukordadest tihti mõelda ei taheta, kuid tegelikult tuleb nendeks valmistuda, et Eesti oleks turvalisem. Rahvusooper Estonia on siinkohal eeskujuks ja näitab üles hoolivust külaliste suhtes,“ lisas Sarapuu.

Seminari teemade hulgas on käitumine agressiivse kliendiga, võimalik kassarööv, külastajate abistamine pantvangistuse korral jt kriisisituatsioonides. Viiakse läbi praktilised treeningud ja analüüsitakse tulemusi.
Eesti suurim turvaettevõte G4S on Rahvusooper Estonia peasponsor ja turvapartner.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.