Uudised

III Estonia maratonil saavutasid kõik võistkonnad auhinnalise I koha

09.02.2016 / Stina Vürmer

IMG_9801

Vastlapäeval, 9. veebruaril toimus Estonia parklas III Estonia maraton, mille jaoks avati südalinna esimene suusahüppemägi. Lisaks mäehüpetele tuli võistlejatel läbida takistustega murdmaarada ja merekultuuriaastale kohaselt oli kavas ka jääpurjetamine. Maratonil võtsid mõõtu neli võistkonda – Kultuuriministeerium, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Draamateater ja Rahvusooper Estonia. Kõik võistkonnad saavutasid auhinnalise I koha.

Peakohtuniku Allar Levandi sõnul oli võistlus äärmiselt pingeline ja tasavägine. “Nagu öeldakse – võitis sport ja sõprus. Hoolimata kehvapoolsest ilmast said kõik kauba peale hea tuju ja tugevama tervise ning merekultuuriaasta hea hoo sisse. Kinnitan, et kohtunike otsus oli igati õige, õiglane ja üksmeelne,” lisas Levandi.

Kultuuriministeeriumi võistkonna kapten oli minister Indrek Saar, võistkonda kuulusid Anu-Maaja Pallok, Kai-Ines Nelson, Aneth Rosen, Meelis Kompus ja Silver Meikar. Eesti Rahvusringhäälingu meeskonda juhtis juhatuse esimees Margus Allikmaa ja meeskonda kuulusid Liisu Lass, Maarja Merivoo-Parro, Rain Kooli, Jüri Muttika ning Vitali Vesterinen. Rahvusooperi võistkonna eesotsas oli teatrijuht Aivar Mäe, võistlesid Kaspar Mänd, Mart Madiste, Marika Muiste, Triinu Leppik-Upkin ja Olga Zaitseva. Draamateatri võistlejaid esindas teatrijuht Rein Oja, võistkonda kuulusid Tõnu Oja, Pääru Oja, Tiit Sukk, Jüri Tiidus ja Markus Luik.

Võistluse peakohtunik oli Allar Levandi ja kohtunikud Ago Markvardt ning Magnar Freimuth. Reporterikabiinist jagasid kommentaare Lembitu Kuuse ja Taavi Libe.

Võistlust toetasid SEB Tallinna Maraton, Sportland, Kalev ja MaruMägi.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.