Uudised

Balletiklubi alustab taas

18.01.2016 / Ülla Veerg

balletiklubi

Eelmisel aastal alguse saanud Eesti Rahvusballeti Sõprade Klubi kutsub taas noori huvilisi põnevatele kohtumistele. 2016. aasta kevadel on kavas neli kohtumist, millest esimene ja kolmas on mõeldud pisematele balletisõpradele ning teine ja neljas kõigile huvilistele.

Esimene kohtumine toimub 31. jaanuaril enne balletti „Bajadeer“, mil huvilised saavad tutvuda lavastuse tegelastega, vaadata, kuidas põimuvad idamaised tantsuliigutused klassikaliste balletiliigutustega, ning proovida varvaskingi ja patškasid.

5. märtsil peab balletiklubi raames loengu Eesti Rahvusballeti tantsija ning Tallinna Ülikooli kultuuriteooria magister Triinu Leppik-Upkin, kes räägib balletist „Medea“, sellest, kuidas Medea müüt meid tänapäeval kõnetab, ning kuidas sobib tantsukeel antiikmütoloogia teemade edasiandmiseks.

Kolmandal kohtumisel on kohal erinavad muinasjututegelased balletist „Uinuv kaunitar“. Tutvume heade ja pahade tegelaste miimika ja grimassidega. Teeme ekskursiooni Estonia majas ja vaatame, kas kõik on etenduseks valmis.

Viimane kevadine kohtumine toimub 21. mail, kui räägime pikemalt „Luikede järvest“. Tantsusemiootikast räägib Triinu Leppik-Upkin.

Eesti Rahvusballeti Sõprade Klubi on loodud Eesti Rahvusballeti kunstilise juhi Toomas Eduri algatusel. Klubi liikmeks võivad astuda kõik huvilised. Klubi kohtumised on tasuta. Liikmed saavad vabade kohtade olemasolul osta sooduspileti kohtumisele järgnevale etendusele.

Balletiklubi kohtumised 2016. aasta kevadel:

31.01 kell 15.30 „Idamaine muinasjutt“, järgneb ballett „Bajadeer“ (lastele)
5.03 kell 17.30 „Medea mõistatus“ (Triinu Leppik-Upkin), järgneb ballett „Medea“ (noortele, täiskasvanuile)
24.04 kell 15.30 „“Uinuva kaunitari“ karakterid“, järgneb ballett „Uinuv kaunitar“ (lastele)
21.05 kell 17.30 „“Luikede järve“ tantsusemiootika“ (Triinu Leppik-Upkin), järgneb ballett „Luikede järv“ (noortele, täiskasvanuile)

Kogunemine teatri fuajees.

Balletiklubi toetab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Lisainfo ja kohtumistele registreerimine:

Tuuli Potik
Noortetöö juht
Rahvusooper Estonia
E-kiri: junior@opera.ee
www.opera.ee/noored

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.