Uudised

Estoniaga seotud saateid pühade ajal ETV-s

22.12.2015 / Ülla Veerg

24. detsembri õhtul saab vaadata dokumentaalfilmi “Kirjad Islandilt” Estonia teatri endisest solistist, lauljanna Annika Tõnurist. Islandi lõunarannikul keset Atlandi ookeani asub väike Heimaey saar, kuhu Tõnuri üheksa aasta eest elama kolis. Kes ta oli, kuidas ja miks ta sinna sattus? Filmi autor on Peter Pedak, režissöörid Peeter Brambat ja Ruti Murusalu.

26. detsembri õhtupoolikul esilinastub ETVs dokumentaalfilm “Giuseppe ja Adele”. Lugu ise algas juba 2013. aastal, kui terve maailm tähistas Giuseppe Verdi 200. sünniaastapäeva ja Itaalia saatkond korraldas koostöös Rahvusooper Estonia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga esseekonkursi. 500 kooliõpilast tervest Eestist käis vaatamas Estonia ooperi “Rigoletto” peaproovi ja kirjutas nähtu põhjal essee. 400 laekunud töö hulgast valiti parimaks Hiiumaa koolitüdruku Adele Vaksi kirjutis ja võitjat ootas ees reis Itaaliasse Verdiga seotud paikadesse. Eesti tüdruk, kelle jaoks kogu ooperimaailm oli avastuslik, tutvus Itaalia erakordsete ooperimajade, Verdi sünnipaiga ja koduga, kus temaga vestles Verdi pärija, doktor Angiolo Carrara Verdi. Samuti viidi neiu kohtuma maailma ühe parima Verdi baritoni Leo Nucciga. Režissöör on Ülle Õun, produtsent Ruth Alaküla.

Pühapäev, 27. detsember, toob ETV eetrisse Rahvusooper Estonia suurejoonelise ooperilavastuse “Faust” koos võimalusega vaadata enne etenduse algust ka kulisside taha. Charles Gounod’ tuntuimale ooperile “Faust” annavad ootamatu lahenduse lavastaja Dmitri Bertman ja kunstnik Ene-Liis Semper. J. W. Goethe kuulsa värsstragöödia ainetel valminud lavateoses müüb Faust oma hinge saatan Mefistole, saades temalt vastu nooruse Margarete võrgutamiseks, kelle saatuslik ilu on teda lummanud. Osades Oliver Kuusik (doktor Faust), Ain Anger (Mefisto), Joanna Freszel ( Margarete), Rauno Elp (Valentin), Helen Lokuta (Siébel), dirigeerib Vello Pähn. Režissöör Ülle Õun, helirežissöörid Tanel Klesment ja Kaspar Karner.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.