Esileht

Saaremaa võluhääled

19.11.2015 / Ülla Veerg

Anette Ella, I grupp, I koht

13.-14. novembril toimus Saaremaal Orissaares esimene üle-eestiline noorte klassikalise laulu konkurss-festival „Võluhääl 2015“. Sündmus on korraldajate poolt ellu kutsutud selleks, et anda koolinoortele võimalus end proovile panna klassikalise tehnikaga ja võimendamata laulmise teel.
2014. aasta oktoobris toimus Saaremaal rahvusooperi projekt „Estoonlastelt saarlastele“. Selle raames valmistati ette Lastegala, kus Saaremaa lapsed laulsid katkendeid ooperitest. Orissaare muusikaõpetajal Anne Kannul oli olnud juba aastaid mõte korraldada ainult klassikalise laulu konkurss ning peale Lastegalat ta seda saarlasest Estonia ooperilauljale Triin Ellale tutvustaski. Triin haaras mõttest kinni ning nii saigi Võluhääl 2015 teoks. Korraldustoimkond moodustus nii: Triin Ella, Anne Kann ja Orissaare klaveriõpetaja Kairit Levit. Kunstiliseks juhiks sai Triin Ella.

Konkurss-festivalil Võluhääl 2015 osales 59 lauljat üle Eesti. Esindatud olid Tartu, Kohtla-Järve, Narva, Türi, Paide, Tallinn, Haapsalu ning Kuressaare ja Orissaare. Žüriis olid Risto Joost ja Helen Lepalaan (Estonia) ning Helen Oll. Žürii tagasiside põhjal olid nad väga üksmeelsed ning konkursi tase oli üllatavalt kõrge. Konkurss toimus 4 vanusegrupis: 8–10aastased, 11–13aastased, 14–16aastased ja 17–19aastased. Võitjad jagunesid samuti erinevatesse Eestimaa paikadesse: auhinnalised esimesed kolm kohta läksid nii Orissaarde, Tallinnase, Narva, Tartusse kui ka Türile.

Võluhääl 2015 ei olnud pelgalt konkurss. Žürii liikmete Risto Joosti ja Helen Lepalaane poolt viidi läbi kaks töötuba – “Muusika kui vokaaltehnika” ja “Legato – klassikalise laulmise põhialus”.

Konkurss-festivali Võluhääl 2015 lõpetas võitjate galakontsert Orissaare Kultuurimaja saalis. Korraldajad usuvad, et konkurss-festival Võluhääl toob klassikalise laulmise lähemale nii muusikainimestele kui ka üldsusele.

Fotol: Anette Ella, I grupis I koht

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.