Uudised

“Viiuldaja katusel” piletid on parimaks jõulukingiks

19.11.2015 / Ülla Veerg

VIIULDAJA_kodu_300x180

16. novembril alustas Rahvusooper Estonia suvemuusikali „Viiuldaja katusel“ piletite müüki ja kuni 1. detsembrini on piletid 30% soodsama hinnaga. Lavastust mängitakse 3.-21. juunini Estonia teatrisaalis, selle lavastab Georg Malvius, kunstnik on Ellen Cairns ja peaosades esinevad Mait Malmsten, Evelin Võigemast ja Helgi Sallo.

„Mul on eriti hea meel, et Helgi nõustus „Viiuldajas“ kaasa lööma, oli ju tema koos Jüri Krjukoviga see, kes kakskümmend seitse aastat tagasi maailmakuulsa muusikali eestlaste südameisse laulis. Pidasime lavastuse mängukavasse võtmisel silmas ka Sallo suvist ümmargust tähtpäeva,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe.

Pool sajandit tagasi sündinud muusikalist sai üks menukamaid Broadwayl, kus seda mängiti enam kui kolm tuhat korda – rohkem kui Loewe’ „Minu veetlevat leedit“ või Leigh’ „Meest La Manchast“. Estoniasse jõudis „Viiuldaja katusel“ Georg Malviuse lavastuses esmakordselt 1989. aastal, mil sellest sai aasta teatrisündmus. Suurriigi rõhumise all kannatava juudi rahva olemasolust ja püsimajäämisest jutustav lugu oli taasiseseisvuvas Eestis märgilise tähendusega.

2016. aasta 3. juunil toob Malvius muusikali „Viiuldaja katusel“ taas Estoniasse, jutustades loo piimamees Tevjest ja Anatevka värvikast külaelust, inimestevahelistest suhetest, traditsioonidest, rõõmudest ja muredest, armastusest ning pisaraist. Tevje püüab muutuvas ühiskonnas elus hoida rahvuslikke ja usulisi traditsioone, kuid see on järjest raskem, eriti kui tema viis kangekaelset tütart otsustavad kuulata oma südame häält ning valida peigmehed väljastpoolt juudi kogukonda. Lisaks sunnib tsaari käsk juudid oma külast lahkuma…

Üheksa Tony auhinda võitnud muusikal pakatab meeldejäävaist meloodiaist, mille on tuntuks laulnud Jüri Krjukov, Peeter Oja, Helgi Sallo ja Katrin Karisma: „Oleksin ma rikas“, „Kosjamoor“, „Tõuseb päike, loojub päike“ jpt.

Kahe nädala jooksul – 16. novembrist 1. detsembrini – on „Viiuldaja katusel“ piletid müügil 30% soodsama hinnaga. Piletid on müügil Estonia kassas, Piletimaailmas, Piletilevis ja internetis.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.