Uudised

Eesti Rahvusballett annab novembris ja detsembris etendusi Soomes ja Itaalias

12.11.2015 / Ülla Veerg

viktor 2-vaike

Eesti Rahvusballett viibib 12.-15. novembrini Soomes, et anda Tampere-talos neli „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ etendust. Trupis on 70 inimest, etendusi dirigeerib Kaspar Mänd, peaosades tantsivad Svetlana Danilova, Heidi Kopti, Jonatan Davidsson ja Sergei Upkin. Soome on trupiga taaskohtuma sõitnud ka balleti 2008. aastal Estonias lavale toonud ungarlasest koreograaf Gyula Harangozó.

„Oleme ballettidega Tamperes käinud varemgi, siis on kavas olnud „Pähklipureja“ ja „Luikede järv“. „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ on soome publikule uus ja huvi seetõttu väga suur,“ ütles Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur. „Meile on see muidugi paras väljakutse, sest Tampere kontserdimaja lava on oma mõõtmetelt väga erinev Estonia omast.“

Tamperes saab armastatud balletimuinasjuttu vaadata ligikaudu 4000 külastajat.

Viimastel hooaegadel on Eesti Rahvusballett etendusi andnud Itaalias, Hiinas, Hispaanias, USA-s jm, järgmine sõit ootab aga ees juba detsembris, kui minnakse uuesti külla Veneetsiasse La Fenice teatrisse, kus seekord on kavas „Bajadeer“. Kokku antakse Veneetsias viis etendust.

Fotol: pöialpoisid aastal 2012 Hong Kongis.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.