Uudised

Estonia ball on pühendatud valsikuningas Straussile

19.10.2015 / Ülla Veerg

ball_uuskodu_300x180

31. detsembril kutsuvad Rahvusooper Estonia ja Eesti Rahvusballett osa saama säravaist hetkist, mida pakub Johann Strauss noorema muusika. Tule ja tantsi valsikuninga muusika järgi Estonia orkestri saatel, naudi vaimukat galalavastust ning aastavahetuse pidulikku õhkkonda! Sind ootab ansambel Swingers koos solistide Tanja Mihhailova, Mikk Saare ja Birgitiga. Hoogu annab DJ Katrin Pärna disko. Külaliste päralt on teatrisaal, kontserdisaal, talveaed, Valge saal ja kohvik Colombina. Õhtut juhivad Kadri Kipper ja Priit Volmer.

190 aastat tagasi, 25. oktoobril 1825, sündis muusikaajaloo üks armastatumaid valsimeistreid, kelle loomingus tõusis valss tantsupõranda kitsastest piiridest kontserdisaalide avarustesse. Mitte asjatult ei pärjatud Johann Strauss nooremat juba tema eluajal valsikuninga tiitliga. Ta on kirjutanud üle viiesaja valsi ja enamik neist on ka tänapäeval populaarsed, tuntuim neist on „Ilusal sinisel Doonaul“. Straussi operetid „Nahkhiir“, „Öö Veneetsias“ ja „Mustlasparun“ on aga jätkuvalt armastatud kogu maailmas.

Estonia balli piletid hinnaga 45-76 eurot on müügil Estonia kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis. Saadaval on ka soodsad tantsupiletid hinnaga 25 eurot. Külma buffet hind talveaia restoranis on soodsam kuni 31. oktoobrini. Lisainfo www.opera.ee, estonia@opera.ee, 683 1210.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.