Esileht

„Balletilugu“ – kaunis ja hariv programm balleti ajaloost ja tänapäevast

12.10.2015 / Ülla Veerg

11930807_1532808990343514_1900376772_n

Rahvusooper on läbi aastate pakkunud erinevaid programme tutvustamaks lastele ja noortele balleti salapärast maailma. Alanud hooaeg toob lisaks „Päikesekuningast Kratini“ publiku ette „Balletiloo“, mis mõeldud eelkõige pisematele tantsuhuvilistele alates 4. eluaastast.

„Balletiloo“ autorid ning läbiviijad on Rahvusooper Estonia liikumisjuht ja repetiitor Hedi Pundonen ning Eesti Rahvusballeti tantsija Daniel Kirspuu, kes on aastaid koos laval tantsurõõmu pakkunud. Lisaks põhitööle viivad Hedi ja Daniel läbi tantsutöötubasid erinevatele lastegruppidele, nad on olnud lavalise liikumise juhid projektides „OPVOX“, „Estoonlastelt saarlastele“ jm. Väljaspool teatrit annavad mõlemad noortele tantsutrenne.

„Balletiloo“ muusikaline kujundaja ja kontsertmeister on Anneli Tohver, projekti viib läbi rahvusooperi koorilaulja Aare Kodasma.

Uus projekt sai dekoratsioonideks kaunilt maalitud, balleti ajaloost inspireeritud sirmid ja poolsada rõõmsavärvilist balletiseelikut, millesse riietatuna saab üheskoos balletitantse õppida.

„Balletilugu“ toimub balleti proovisaalis esmaspäeviti üks kord kuus. Pileti hind on 6 eurot, koos balletietenduse külastusega 13 eurot.

Rohkem infot lastele ja noortele mõeldud haridusprojektide kohta leiate www.opera.ee/noored

Ootame külla!

Tuuli Potik
Rahvusooper Estonia noortetöö juht

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.