Uudised

Õpetajatele on nüüd abiks rahvusooperi uus koduleht „Noored!“

09.09.2015 / Tuuli Potik

Foto: Kaur Ilves

Rahvusooper Estonia alustas 110. hooaega 26. augustil renoveeritud teatrisaalis – esimese rõdu ümberehituse järgselt on teatrisaalis nüüd 800 istekohta. Alanud ooperi- ja balletihooaeg täis laulu- ja tantsurõõmu ning unustamatud elamusi. Rahvusooperi repertuaarist leiab iga õpetaja oma lastele sobiva (uus)lavastuse ja haridusprojekti.

18. septembril esietendub esimene eesti ballett „Kratt“, mis on ühtlasi Eduard Tubina esimene töö muusikateatrile. Eesti mütoloogial põhinev lugu ahnele peremehele rikkusi kokku kandvast kratist ei jää lavastaja Marina Kesleri tõlgenduses vaid ühe rahva pärimuseks. Kesleri lavastus tõstab küsimuse, mis on tänapäeva materiaalses ja kiirustavas maailmas oluline? Kas selles on kohta armastusele? Etendust soovitame vanemale koolieale.

6. novembril esietendub Estonias lastemuusikal „Karlsson katuselt“. Astrid Lindgreni armastatud lastejutu põhjal on libretist Wimbergil ja helilooja Tauno Aintsil valminud lustlik ja südamlik muusikal, millele lisab särtsu lavastaja Ain Mäeots. Lavastus sobib lastele alates 7. eluaastast. Hei-hopsti!

Jõuludeks toome kammersaali taas Maria Suomineni muusikalise lastenäidendi „Väike prints Hamlet“. Näidend on kirjutatud William Shakespeare’i „Hamleti“ ainetel ning püüab tuntud tegelaste abil näidata, et nii muinasjuttudes kui tavaelus saavutatakse edu teisi toetades ja aidates. Sobib lastele alates 7. eluaastast.

Lisaks ootame noori tantsuhuvilisi nautima muinasjutulisi ballette „Tuhkatriinu“, „Uinuv kaunitar“, „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ ning „Pähklipureja“. Lastele mõeldud muusikalavastustest jätkame samuti populaarsete „Pipi Pikksuka“ ning „Printsi ja kerjusega“. Viimases võib peaosades näha Estonia solisti Andres Köstrit ja Andero Ermelit Tallinna Linnateatrist.

Traditsiooniliselt jätkab Rahvusooper Estonia ka haridusprojektidega, mille eesmärgiks on lastele muusikateatrit lähemalt tutvustada. Kõige väiksematele muusikasõpradele sobib „Kontsert kõige pisematele“. „Hunt ja seitse kitsetalle” on mõeldud eelkooliealistele ja algklasside õpilastele ning räägib lavastuse sünnist muusikateatris. „Ka ooper kõlab tuttavalt püüab koos põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastega leida vastust küsimusele, miks peaks ooper noori tänapäeval kõnetama. „Aken ooperi- ja balletimaailma” on aga suurejooneline teatriseiklus ooperi- ja balletisolistide, koori ja orkestriga. Kontsertlavastus tutvustab kõigile noortele muusikateatri huvilistele ooperit ja balletti läbi põnevate näidete ning uskumatute eksperimentide.

Kõige uuem haridusprojekt on „Balletilugu“, mis toimub proovisaalis ning pakub kõige pisematele balletihuvilistele tantsulusti ja vaatamisrõõmu (soovitav vanus 4–10). Haridusprojekt koosneb kahest osast: esimeses osas õpitakse tundma balletiajalugu ja vaadatakse erinevaid tantsunumbreid, teises pooles saavad lapsed proovida balletiseelikuid ja varvaskingi ning õppida selgeks ühe tantsu.

Rahvusooperil Estonia on algavaks hooajaks valminud noortele, lapsevanematele ja õpetajatele mõeldud uus koduleht „Noored!“, mis annab ülevaate rahvusooperis korraldatavatest sündmustest, tutvustab haridusprojekte ja sisaldab muud kasulikku infot. Vaata: www.opera.ee/noored.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.