Uudised

Estonia teatrilaadal võetakse mõõtu vehklemises ja selgitatakse välja Eesti kõige kõvema häälega inimene

03.09.2015 / Ülla Veerg

Teatrilaat

4. septembril saab ooperipäevaga alguse rahvusooperi 110. hooaja tutvustav kolm päeva kestev festival. 5. september on pühendatud balletile ja 6. septembril toimub ümber kogu maja suurejooneline laat.

Reedesel ooperipäeval kell 12-17 esinevad suurel välilaval Ooper-Kvartett kontserdiga beebidele, tsirkusestuudio Folie, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid ja Estonia ooperikoori solistid. Toimub kostüümiosakonna show ja kohtumine Estonia lavatähtedega – kohal on Voldemar Kuslap, Teo Maiste, Liidia Panova, Katrin Karisma ja Margarita Voites. Õhtul kell 20 antakse välilaval kontsert, kus esinevad rahvusooperi solistid ja orkester Jüri Alperteni ning Lauri Sirbi juhatusel.

5. septembril kell 12-17 saab välilaval näha balleti treeningtundi ja proovi ning kohtuda Enn Suve, Marina Kesleri, Marika Muiste ja Toomas Eduriga. Tutvuda saab Tallinna Balletikooli tegevusega. Kell 20 algaval balletigalal esineb Eesti Rahvusballett.

6. septembril toimub ümber Estonia maja traditsiooniline teatrilaat, mille kolm tundi kestev kontsert tutvustab algavat hooaega. Kontserti dirigeerivad Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp ja Kaspar Mänd. Laadal müüakse teatrikostüüme, rekvisiite ja meeneid, avatud on ooperi- ja balletitelk, estoonlaste kirbuturg, kohvik, laste- ja fotoala. Õnneloosis võidab iga loos. Spordialal näitavad oma oskusi klubi Tallinna Mõõk noorvehklejad ja laadalised saavad samuti oma võimeid proovile panna. Kell 12.45 toimub näidisvehklemine Irina Embrichi ja balletitantsija Anatoli Arhangelski vahel. Kell 13 selgitab Tele2 välja Eesti kõige kõvema häälega inimese. Eeskuju näitavad Estonia ooperisolistid. Kohvikus toimub kell 13 Estonia uue koogi degustatsioon.

Piletikassad ja kohvik on avatud iga päev alates kella 11 kuni päeva lõpuni. Estonia teatrisaalis toimuvatele etendustele kuni hooaja lõpuni kehtib soodustus -30%.

Päeva aitavad lõbusaks ja tegusaks muuta Estonia partnerid – SEB, Bauhof, Tele2, Eckerö Line, G4S, Postimees, Lexus, Kalev, SEBE ja Ida-Tallinna Keskhaigla.

Laadasündmused on külastajatele tasuta.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.