Uudised

Estoonlased tegid Eestile kolm tiiru peale

21.04.2015 / Ülla Veerg

11142901_683644935105156_605904552_n

Rahvusooperis Estonia 13.-19. aprillini läbi viidud tervisenädalal loeti kokku 3,1 miljonit sammu ja Eestile tehti kõndides-joostes kolmekordne ring peale. Kõige rohkem sammusid orkestriartist Aabi Ausmaa, kes läbis 118 km, ja teatrimaja perenaine Tiiu Pauls, kes kõndis nädalaga läbi 103 km. Aktiivseimad sammulugejad on turundusosakonnas, kokku kõnniti ligi 300 km.

14. aprillil avatud Eesti esimene, Tuhkatriinu-nimeline siseterviserada leiab estoonlaste poolt igapäevaselt aktiivset kasutust. Rada läbitakse üksi või osakonniti, see sobib nii koosolekute läbiviimiseks kui ka pausi pidamiseks ja on heaks tervislikuks vahelduseks istuvale tööle. Samal päeval läbi viidud trepijooksu võitis kooriartist Sven Tarlap, parim estoonlasest naisjooksja oli õmbleja Monika Tänav.

„Tervisenädalal pöörati tähelepanu aktiivsele eluviisile, tervislikule toitumisele ning füüsilise ja vaimse tervise hoidmisele. Estoonlaste teadlikkus tervise teemadel on järjest kasvanud ja huvi tervisenädala vastu suur. Tervisenädalaga on tehtud tervishoiuteenused töötajatele kättesaadavamaks, tuues uuringud ja testid otse töökohale,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Estoonlaste tervis on hea ja aina paremaks läheb. Maikuus osaleb meie naistetiim Maijooksul ning sügiseks pannakse kokku meeskond Tallinna Maratonil osalemiseks,“ lisas Mäe.

Nädala jooksul toimusid erinevad loengud tervise ja tööergonoomika teemadel ning mitmed erinevad treeningud. Naised said mugavalt anda PAP-testi, mehed lasta määrata eesnäärmevähi tekkimise riski ning mõõta testosteroonitaset organismis. Lisaks oli estoonlastel võimalik selgitada välja kuulmise ja kopsumahu seisund.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.