Uudised

Ooper ja ballett tulevad kooli

07.04.2015 / Ülla Veerg

10832148_436014299882749_814783721_n

Virumaa Teataja 31.03.2015 // Rahvusooper Estonia tuleb koolilastele ooperit ja balletti tutvustama. 9.–14. aprillini külastatakse haridusprojektidega “Ka ooper kõlab tuttavalt” ja “Päikesekuningast Kratini ehk balletiajaloo kiirkursus” tosinat Lääne-Viru kooli. Haridusprojekt “Päikesekuningast Kratini ehk balletiajaloo kiirkursus” keskendub balletiajaloo tutvustamisele. Selle toovad vaatajateni Heidi Kopti, Aleksandr Kanapljov, Lemme Saarma ja Vladima Jeremjan. Lisaks solistide ette kantud tantsukatkenditele näidatakse kostüüme ja selgitatakse, miks need just sellised peavad olema ja kuidas need valmivad. Balletitunnist saavad osa Haljala, Uhtna, Lasila, Roela, Väike-Maarja ja Tapa lapsed.

“Ka ooper kõlab tuttavalt” viiakse läbi mängulises võistlusformaadis rahvusooperi ooperilauljate eestvõttel. Külla saabuvad Aare Kodasma, Triin Ella ja Tuuli Potik. Tunnis räägitakse, mida üldse laval jälgida, kui ooperi sisu on juba algusest lõpuni kavalehel kirjas, ning miks peaks ooper tänapäeval noori kõnetama. Video- ja heliklippidega näidatakse, mil moel on ooperimuusika seondunud igapäevaeluga. Ooperitund antakse Võsu, Kunda, Kadrina, Vinni-Pajusti, Laekvere ja Tamsalu lastele.

Kokku osaleb Lääne-Virumaal ­ooperi- ja balletiprojektis enam kui 800 õpilast ja õpetajat. Ringreisi toetab “Muusika-aasta 2015”.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.