Uudised

Estonias toimuvast aasta suurimast teatripeost saab osa üle tuhande külalise

26.03.2015 / Ülla Veerg

Tannhäuser_145_v

Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil annab Eesti Teatriliit Estonias üle teatriaasta auhinnad. Rahvusooper Estonia poolt korraldatav üritus algab kell 18.30 maja ees õues, kui hakkavad saabuma teatrite delegatsioonid ja jätkub kell 19.30 kuni 21.00 teatrisaalis piduliku galaga. Auhinnagalast teeb otseülekande ETV.

„Meie poolt Eesti teatritele edastatud elav kutse on ülipositiivselt mõjunud – teatriaasta suurimale peole on registreerunud üle tuhande inimese, nii et maja on pilgeni täis. Nii kohaletulnud kui televaatajad olgu valmis muusikalisteks üllatusteks – seda pakub meie pidulik gala ohtralt. On punane vaip, on glamuuri ja šampajna voolaku ojadena,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „See ainus päev aastas olgu teatrirahvale puhkuseks ja rõõmuks.“

Rahvusvahelisele teatripäevale pandi alus 1961. aastal. Sellest ajast peale annab Eesti Teatriliit välja teatri aastaauhindu. Auhinnasaajad kuulutatakse alates 1995. aastast välja üle-eestilisel teatripeol. Esimene säärane üritus leidis aset Ugalas, kus seda on hiljem korraldatud veel kahel korral (1998, 2004). Kolm korda on pidutsetud ka Endlas (1996, 2005, 2013). Estonias toimub teatriaasta auhindade üleandmine teist korda, viimati peeti aasta suurimat teatripidu siin 2003. aastal.

Möödunud aastal Tallinna Linnateatris toimunud üritusel tunnistati aasta parimaks lavastuseks Estonias lavastunud Wagneri ooper „Tannhäuser“.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.