Uudised

Slovjanski lastele kingitud uue Estonia klaveri esitluskontsert toimus 20. jaanuaril

22.01.2015 / Ülla Veerg

ukraina_kodu_300x180

19.-22. jaanuarini viibis Ukrainas Rahvusooper Estonia esindus eesotsas teatrijuhi Aivar Mäega, et osaleda 20. jaanuaril Slovjanskis sealsele kaunite kunstide koolile kingitud Estonia klaveri üleandmise pidulikul kontserdil. Üritusest võtsid osa Eesti Vabariigi suursaadik Kiievis Sulev Kannike ja Slovjanski linnapea Oleg Zontov. Kontserdi kandis otse üle Postimees, selle edastas Rahvusooper Estonia videomeeskond. Kontsert on järelvaadatava Postimees Online’s.

Kontserdil esinesid noored solistid ja ansamblid koos saatjatega, balalaikamängijate, kitarristide ja viiuldajate ansamblid, džäss-grupp „Improviz“, tantsurühm „Akvarell“ ja paljud teised. Kontserdi kunstiline juht oli kooli direktori asetäitja Elena Sizonova.

Rahvusooper Estonia korraldas oktoobris ja novembris heategevusliku kampaania „Estonia Ukraina heaks“, mille tulu läks uue Estonia kontsertklaveri soetamiseks Slovjanski kaunite kunstide kooli õpilastele. Heategevusliku kontserdi tuluna, korjanduskastidest ja toetajatelt koguti kokku 34 467 eurot.

Projekti toetasid Ukraina Rahvusooper, Ukraina Suursaatkond Eestis, EV Kultuuriministeerium, EV Välisministeerium, Eesti Suursaatkond Kiievis, Estonian Air, KH Energia Konsult, VKG, Postimees ja paljud teised ettevõtted ning eraisikud.

Klaveri toimetasid Slovjanskisse Movemaster OÜ, DSV Transport AS ja Eurodean International Mover Ltd.

Ukraina külastuse käigus kohtus Aivar Mäe ka Ukraina Rahvusooperi peadirektori Petro Tšuprinaga, et arutada teatrietenduste vahetust lähiaastatel.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.