Blogi uudis

Ballett sõidab pähkleid purema Hispaaniasse

13.12.2014 / Ülla Veerg

Teatro de la Maestranza Hispaania linnas Sevillas ootab külla Eesti Rahvusballetti, et nautida jõuluaegset maiuspala – “Pähklipurejat”. Esialgses plaanis on kavas anda neli etendust 8.-11. jaanuarini, publiku soovil võib lisanduda ka viies. Kogu trupp koosneb 89 inimesest, nende hulgas 19 balletikooli õpilast, kellele tuli eraldi hankida Laste Tööhõiveameti tööluba. Lendamist ja bussisõitu on ohtralt, sest otselende pole. Nii saab nagu muuseas ära käia ka Portugalis ja 200 kuni 500 km vahemaade läbimisel bussiga nautida kohalikke vaateid. Tehniline meeskond asub Tallinnast teele 4. jaanuaril ja balletitrupp 6. jaanuaril.

8. jaanuari hommikust lavaproovi tulevad vaatama 500 tantsueriala õpilast ja ajakirjanikud. Sevillas tantsivad peaosi Ekaterina Oleynik, Alena Shkatula, Abigail Sheppard, Luana Georg, Denis Klimuk, Sergei Upkin ja Jonatan Davidsson. Kohalikku orkestrit dirigeerib Risto Joost.

Teatro de la Maestranza avati 1991. aastal ja see oli 1992. aastal toimunud Sevilla EXPO peamiseks kultuuriareeniks. Põhiliselt ollakse keskendunud ooperile ja maja on koduks ka Sevilla Kuninglikule Sümfooniaorkestrile.

Balleti eelmine ringreis viis möödunud detsembris Veneetsiasse, kus “Pähklipureja” ka MEZZO telekanali poolt salvestati. Eestimaal saab armastatud jõulumuinasjuttu vaadata veel 20. ja 28. detsembril, 23. ja 25. jaanuaril ning 1. veebruaril.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.