Uudised

Rahvusooper kogus Slovjanski laste klaveri heaks 34 467 eurot

03.12.2014 / Ülla Veerg

Klaver 274

Rahvusooper Estonia korraldas oktoobris ja novembris heategevusliku kampaania „Estonia Ukraina heaks“, mille tulu läheb uue Estonia kontsertklaveri soetamiseks Slovjanski kaunite kunstide kooli õpilastele. Heategevusliku kontserdi tuluna, korjanduskastidest ja toetajatelt koguti kokku 34 467 eurot. Kogu projekti maksumus on ligikaudu 35 000 eurot.

„Kui Estonia meeskond kevadel arutas, kuidas meie saaksime Ukrainat aidata, jäi sõelale idee teha midagi laste ja muusika heaks,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Me panustame kultuurile ja loodame, et tänu paremale haridusele kasvab Ukrainas üles põlvkond, kes on targem, teeb tulevikus õigeid otsuseid ning suudab protsesse paremini juhtida. Tänan südamest kõiki toetajaid!“

Slovjanski jaoks valmistatud klaveri puhul on tegemist kõige uuemat klassi Estonia kontsertklaveriga 274, kus on rakendatud mitmeid täiendusi: uue disainiga kõlalaud, kõlalaua ribid ja haamrid.

„Esimene kontsertklaver nende muudatustega sai müüdud sel suvel New Yorki ja sai seal väga hea vastukaja,“ ütles klaveri valmistanud Estonia Klaverivabriku nõukogu esimees Indrek Laul. „Materjalidest kasutatakse eriti kõrge kvaliteediga Euroopa materjale ja varustajaid, näiteks Renneri mehhanism ja haamrid, Röslau keeled, firma Strunz kõrgeima kvaliteediga Šveitsi resonantskuusest tehtud kõlalaud. Lisaks Eesti meistrite käsitöö, mis pilli helisema paneb.“

Projekti toetasid Ukraina Rahvusooper, Ukraina Suursaatkond Eestis, EV Kultuuriministeerium, EV Välisministeerium, Eesti Suursaatkond Kiievis, Estonian Air, KH Energia Konsult, VKG, Postimees ja paljud teised ettevõtted ning eraisikud.

Klaver alustab teekonda Slovjanskisse 5. detsembril, viimise eest hoolitsevad Movemaster OÜ, DSV Transport AS ja Eurodean International Mover Ltd.
20. jaanuaril toimub Slovjanski muusikakoolis uue klaveri esitluskontsert, mille kannab üle Postimees.

Slovjansk asub Ida-Ukrainas, seal elab ligi 100 000 elanikku. Linnas, millest sõda üle käis, toimuvad hetkel ülesehitustööd. Ulatuslikult sai kannatada ka Slovjanski kaunite kunstide kool, kus pärast taastamistöid õpib 600 last valitud erialal – laulmine, pillimäng, ballett, kujutav kunst. Koolis on 300kohaline saal ja 70ndatel soetatud Estonia klaver, mille asemele nüüd läheb uus.

Fotod: Ülla Veerg

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.