Uudised

Uus muusikaline lastelavastus “Väike prints Hamlet” esietendub 26. novembril

24.11.2014 / Ülla Veerg

hamlet_kodu_300x180

26. novembril jõuab Rahvusooperis Estonia lavale muusikaline lastelavastus „Väike prints Hamlet“. Maria Suomineni poolt William Shakespeare’i „Hamleti“ ainetel loodud näidendi maailmaesietendus oli 1996. aastal Helsinki Svenska Teaternis. Rahvusooperi lavastusele on muusika loonud Liina Kullerkupp, lavastaja on Erki Aule ja kunstnik Liisi Eelmaa. Muusikaline juht on Riina Pikani, muusikuteks Tallinna Muusikakeskkooli ja EMTA tudengid. Peaosades mängivad Kaarel Targo ja Helen Rekkor.

„Oma lavastuses tahame näidata, et põnevad lood ei sünni alati vaid paksudes ja tarkades raamatutes. Need võivad sündida ka väikeste laste peas ega jää millegi poolest alla vanadele, tuntud lugudele. Igaüks meist võib elada põnevat ja seikluslikku elu nagu mõni raamatukangelane. Lihtsalt tuleb olla avatud, osata vaadata ja olla mänguline. Teater sünnib läbi mängu,“ ütles lavastaja Erki Aule. „Kui me suudame lapse kombel näha lihtsuses ilu ja väikeste asjade taga suuri, siis muutubki meid ümbritsev maailm teatriks ja meie selle laval näitlejateks.“

„Väike prints Hamlet“ on muinasjutuline lugu väikesest poisist, kes tunneb end suures lossis väga üksikuna, sest kellelgi pole aega temaga mängida. Ühel päeval ilmub talle isa vaim, kes palub paljastada mõrvar – kaval kuningas Claudius. Poiss satub põnevatesse seiklustesse, kus ta saab loota vaid oma julgusele ja leidlikkusele. Hamlet päästab ohtlikust olukorrast suurima sõbra Ophelia, kavaldab üle Claudiuse püüdliku abilise Poloniuse ja päästab lõpuks kuningriigi. Lavastus püüab tuntud tegelaste abil näidata, et nii muinasjuttudes kui ka tavaelus saavutatakse edu teisi toetades ja aidates.

Teatraalse fantaasiamängu kõrval jääb lavastusest kõlama jõuluaega sobiv mõte: kuigi me ei saa hetkega kogu maailma muuta, võime seda tasapisi vähemalt enda ja oma lähedaste jaoks paremaks teha.

Lavastus on mõeldud kooliealistele ja kestab üks tund. Etendused toimuvad Estonia kammersaalis 26. novembrist 21. detsembrini.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.