Uudised

Novembri lõpp ja detsember toob ooperilavale mitmeid värvikaid külalisi

27.11.2014 / Ülla Veerg

TANNHAUSER_300x180px

28. novembril ja 27. detsembril astub Giuseppe Verdi ooperis “La traviata” Alfredo rollis lavale USA tenor Michael Wade Lee. Kriitikud on kirjeldanud Leed kui „haruldast ooperitenorit, keda on õnnistatud suurepärase välimuse, näitlejameisterlikkuse ja suure hääleulatusega“. “La traviata” on ooperite ooper, klassika, mis ei aegu. 19. sajandi keskpaigast alates on see vallutanud publikut kõikjal maailmas ning kujunenud üheks armastatumaks ooperiks muusikateatri ajaloos. 20. detsembril tähistatakse “La traviata” etendusega Hendrik Krummi 80. sünniaastapäeva.

22. novembril ja 18. detsembril laulab Georges Bizet’ ooperis “Carmen” don José osa Kanada tenor Luc Robert, keda kriitikud on nimetanud “Kanadast leitud kullaprooviga aardeks”. 18. detsembri etendusel on Carmeni rollis Luc Robert’i partneriks Stella Grigorian – temperamente ja võluv metsosopran Gruusiast. Kui novembrikuu “Carmen” on juba välja müüdud, siis 18. detsembri etendusele on veel saada üksikuid pileteid.

4. ja 6. detsembril toimuvad Richard Wagneri ooperi “Tannhäuser” etendused, kus nimiosas astub üles tenor Saksamaalt – Alexander Schulz. Naispeaosas, Elisabethi ja Venuse kaksikrollis saab aga näha Aile Asszonyit. Inglise lavastaja Daniel Slateri “Tannhäuser” pälvis eelmise aasta Eesti Teatriliidu aastaauhindade jagamisel parima lavastuse preemia.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.