Uudised

13. novembril juhib rahvusooperit solist René Soom

12.11.2014 / Ülla Veerg

10731513_1498035877115205_1092326248_n

Rahvusooper Estonia korraldab 13. novembril töövahetuspäeva nimega “Sassis päev”. Päeva eesmärgiks on kolleegidele oma ametist aimu anda ja uusi töid proovida. Kui eelmisel aastal uudistati rohkem kontoritööd, siis sel aastal tutvutakse kõigega, mis etenduse eel ja ajal lava taga toimub.

„Töötamine tavapärasest erineval ametikohal annab suurepärase võimaluse vaadata kolleegi tööle teise pilguga. See on ka igapäevasele rutiinile toredaks vahelduseks ja aitab tugevdada meeskonnatunnet,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe.

Pingelisel päeval, mil hommikul on uue balleti „Uinuv kaunitar“ peaproov ja pressiesitlus ning õhtul „Savoy balli“ etendus, vahetab ametikohad 45 estoonlast. Ametnikud suunduvad tööle lavale ja balletiproovi, õmblus-, dekoratsiooni- ja grimmitöökotta, abistavad rekvisiitoreid, riietajaid ja lavameistreid ning teenindavad kohvikutes-baarides. Uue ameti leiavad ka paljud solistid ja peadirektori toolile istub sel päeval René Soom. Üllatusi jagub nii estoonlastele kui ka teatri külastajatele terveks päevaks.

Töövahetuspäev toimub Estonias teist aastat.

Aivar Mäe – lavameister
Vello Pähn – inspitsient
Mart Mikk – piletimüüja
Toomas Edur – mimanss

René Soom – teatri peadirektor
Heli Veskus – infolaua teenindaja
Juuli Lill ja Andres Köster – söögitoa teenindus
Aare Saal, Kadri Kipper ja Kristel Pärtna – balletitantsijad

Märt Avandi – dirigent

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.