Uudised

Rahvusooperite heategevuskontsert kogus Slovjanski muusikakooli uue klaveri heaks ligi 27 000 eurot

21.10.2014 / Ülla Veerg

Aivar Mae

Rahvusooper Estonia korraldas koostöös Ukraina Rahvusooperiga eile, 20. oktoobril heategevusliku galakontserdi „Estonia Ukraina heaks“, mille tulu läheb uue Estonia klaveri soetamiseks Slovjanski kaunite kunstide kooli õpilastele. Kontserdikülastajad ja toetajad annetasid kokku 26 724 eurot. Kogu projekti maksumus on ligikaudu 35 000 eurot, nii jäävad teatri annetuskonto ja –kastid avatud veel 1. detsembrini, mil klaver Estonia Klaverivabrikus valmib ja teele saadetakse.

Suurejoonelisel kontserdil, kus esinesid Eesti ja Ukraina rahvusooperite solistid, Rahvusooper Estonia koor, poistekoor ja orkester ning Eesti Rahvusballett, andis teatrijuht Aivar Mäe Slovjanski kaunite kunstide kooli direktori kohusetäitjale Olena Syzonovale üle klaveri võtme.

Aivar Mäe tänas estoonlasi ja kõiki toetajaid. Õhtu toimumiseks panid õla alla Ukraina Rahvusooper, Ukraina Suursaatkond Eestis, EV Kultuuriministeerium, EV Välisministeerium, Eesti Suursaatkond Kiievis, Estonian Air, KH Energia Konsult, VKG, ERR ja paljud teised ettevõtted ning eraisikud. Kontserdist tegi otseülekande Postimehe veebilehekülg, seda saab internetis ka järelvaadata.

Slovjansk asub Ida-Ukrainas, seal elab ligi 100 000 elanikku. Linnas, millest sõda üle käis, toimuvad hetkel ülesehitustööd. Ulatuslikult sai kannatada ka Slovjanski kaunite kunstide kool, kus pärast taastamistöid õpib 600 last valitud erialal – laulmine, pillimäng, ballett, kujutav kunst. Koolis on 300kohaline saal ja 70ndatel soetatud Estonia klaver, mille asemele heade annetajate abiga soetatakse uus.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.