Uudised

Jüri Alperten pälvis muusikanõukogu preemia

02.10.2014 / Ülla Veerg

Juri_Alperten

Pärnu Postimees / 2.10.14 / Eilsel rahvusvahelisel muusikapäeval anti Tallinnas Škoda jäähallis auhinnagalaõhtul üle Eesti muusikanõukogu ja Eesti kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali iga-aastased muusikapreemiad. Eesti muusikanõukogu interpretatsioonipreemia pälvis Jüri Alperten. Heliloomingu preemiaga tunnustati Rein Rannapit ning muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest pälvis tunnustuse Vardo Rumessen.

Alperten on lõpetanud Tallinna konservatooriumi professor Bruno Luki klaveriklassi (1979) ja Leningradi konservatooriumi professor Ilja Mussini dirigeerimisklassi (1985). Alperten on olnud Pärnu linnaorkestri peadirigent 1998. aastast. Rahvusooperis Estonia töötab ta dirigendina 1985. aastast ja on olnud seal peadirigentki: aastail 2002–2004. Aastail 1994–2000 oli ta Eesti muusikaakadeemia sümfooniaorkestri peadirigent. Selle kõrval on Alperten tegutsenud 1993. aastast Eesti muusika- ja teatriakadeemia sümfooniaorkestri dirigeerimise õppejõuna. 2012. aastal omistati talle Harjumaa teatripreemia ja Pärnu linn tunnustas teda tänavu Johann Voldemar Jannseni nimelise auhinnaga.

Eesti muusikanõukogu tunnustab alates 2002. aastast rahvusvahelisel muusikapäeval stipendiumide või preemiatega Eesti muusikuid või muusikainstitutsioone, kelle tegevus on kaasa aidanud muusika arengule. Seega pole tegemist otsese teo või hooaja preemiaga. Varem on muusikanõukogu interpretatsioonipreemia pälvinud Tallinna kammerorkester, Neeme Järvi, Tõnu Naissoo, Tõnu Kaljuste, Eri Klas, NYYD Ensemble, Aile Asszonyi, Ivari Ilja, Arvo Leibur, Irina Zahharenkova, Andres Mustonen ja ansambel Hortus Musicus.

 

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.