Uudised

Täna on rahvusvaheline muusikapäev

01.10.2014 / Ülla Veerg

1740995_1532780236957885_1784809278_n

Eesti muusikanõukogu tähistab tänast rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise programmiga. Eestis antakse ühe päeva jooksul ligi 150 tasuta lühikontserti. Kokku astub üles rohkem kui 650 muusikut. Muusikapäeva programm aitab tutvustada Eesti muusikakultuuri ning Eesti muusikuid ja nende elukutset. See on hea tahte projekt: tänu sellele, et kontserdipaigad on andnud oma ruume kasutada ilma rahata ja muusikud honorari ei küsi, saab head muusikat nautida tasuta. Tasuta on võimalik kuulata ka Eesti tippkollektiive ja muusikuid, näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avatud proovi dirigent Neeme Järviga, Pipilota Neostuse, Marten Altrovi, Marcel Johannes Kitse ja teiste solistide kontserte, ning vaadata Eesti Rahvusballeti «Coppélia» proovi.

Muusikapäev saab lõbusa alguse Tallinnas trollibussis: Õismäe–Kaubamaja liinil sõitvas trollis number 6 ootab kõiki meeldiv hommikune äratus. Muusikapäeva märksõna «Kuula!» kutsub üles kuulama ja märkama muusikat ja helisid meie ümber ning mõistma, millist osa mängib muusika meie igapäevases elus. Üritused kulmineeruvad õhtuse tseremooniaga, kus Eesti kultuurkapital ja muusikanõukogu annavad kätte iga-aastased muusikapreemiad.

Rahvusvahelist muusikapäeva hakati tähistama 1975. aastal rahvusvahelise muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel. Menuhin kutsus üles meenutama sel päeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.