Uudised

La traviata pakub ooperigurmaanidele üllatuse

10.06.2014 / Ülla Veerg

Marie

11. juuni „La traviata“ etendus üllatab ooperigurmaane kahe noore külalissolisti debüüdiga Rahvusooper Estonia laval. Violetta osas esineb homme õhtul Marie Fajtová Praha Ooperiteatrist ja Alfredo rollis on laval Raimonds Bramanis Läti Rahvusooperist. Etendust dirigeerib Risto Joost.

Sopran Marie Fajtová õppis Praha Konservatooriumis klaverit (1992–98) ja seejärel laulmist prof. Jiří Kotouči lauluklassis (1998–2003). Praegu täiendab ta end Nancy Henningeri meistriklassides. 1994 võitis ta Bedřich Smetana klaverikonkursi. Kümme aastat hiljem oli ta Dvořáki nimelise rahvusvahelise lauluvõistluse finalist, saades võimaluse esineda Praha Sümfooniaorkestriga. Hooajal 2005/06 oli ta Pilsenis J. K. Tyl teatri solist, lauldes Norinat Donizetti „Don Pasquales“ ja Fiordiligit Mozarti „Cosí fan tuttes“. Alates hooajast 2007/08 on ta Praha Ooperiteatri solist. Tema repertuaari kuuluvad Violetta (Verdi „La traviata“), Mozarti Donna Elvira („Don Giovanni“), Susanna („Figaro pulm“) ja Pamina („Võluflööt“), Frasquita (Bizet’ „Carmen“), Barče (Smetana „Suudlus“), Despino (Martinů „Kreeka kirg“), Nedda (Leoncavallo „Pajatsid“), Lauretta (Puccini „Gianni Schicchi“), Serpina (Pergolesi „Teenija-käskijanna“) jt. Olulisel kohal tema repertuaaris on barokk-muusika.

Tenor Raimonds Bramanis on lõpetanud Jāzeps Vītolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia (2007) ja täiendab end prof. Paolo De Napoli meistriklassides. Raimonds Bramanis debüteeris Läti Rahvusooperis Papagenona Mozarti „Võluflöödis“ (2008). Enne pöördumist tenorirepertuaari juurde, laulis ta baritonirolle Belcoret (Donizetti „Armujook“) ja Masettot (Mozarti „Don Giovanni“). Hooajal 2009/10 alustas Raimonds Bramanis tenorirepertuaari laulmist Ismaele rolliga Verdi „Nabuccos“ ja Macduffiga „Macbethis“. 2010. aasta augustis laulis ta esmakordselt Alfredot „La traviatas“. Lisaks Läti Rahvusooperi lavale on ta laulnud Theater Magdeburgis Saksamaal ja Smetana kontserdisaalis Tšehhis.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.