Uudised

ETV2 teemaõhtu on pühendatud Endel Pärnale

24.04.2014 / Ülla Veerg

Endel Pärn (GunnarVaidla)

kultuur.err.ee / Esmaspäeval, 21. aprillil oleks Estonia teatri ja eesti filmikunsti raudvara Endel Pärn saanud 100aastaseks. Vaata telelavastusi, filme ja portreesaateid temaga pühapäeval ETV2st.

Endel Pärna teemaõhtu kava:

19:45 Teemaõhtu. Täna õhtul… (Eesti Telefilm 1984)

Filmiportree näitleja Endel Pärnast. Stsenarist ja režissöör Peeter Simm, operaator Edvard Oja, helirežissöör Jüri Sandre, monteerija Kaie-Ene Rääk, toimetaja Ülo Vinter, filmi direktor Helme Rattas.

20:15 Teemaõhtu. Soolo tornikellale (ETV 1980)

Slovaki kirjaniku O. Zahradniku näidendi seadis televisioonile ja lavastas Tõnis Kask. Tõlkis Leo Metsar. Osades Jüri Järvet, Lisl Lindau, Heino Mandri, Alfred Mering, Endel Pärn, Jüri Krjukov, Kaie Mihkelson jt.

21:35 Teemaõhtu. Mehed ei nuta (Eesti Telefilm 1968)

Ülipopulaarne ja palju tsiteeritud seikluskomöödia unetutest meestest, kes tõelise sanatooriumi asemel viiakse ravile üksikule asustamata saarele. Mehed hakkavad tegutsema, et saarelt pääseda. Varsti selgub, et “see on rohkem nagu poolsaare moodi saar”. Stsenaristid Enn Vetemaa ja Sulev Nõmmik, režissöör Sulev Nõmmik, operaator Kaljo Jõekalda, helilooja Ülo Vinter. Osades Ants Lauter, Ervin Abel, Kalju Karask, Lia Laats, Voldemar Kuslap, Endel Pärn, Leo Normet jt.

22:55 Teemaõhtu. Rahvakunstnikud: Endel Pärn (ETV 1984)

“Näitleja – see on imelihtne. Tuleb seista näoga saali poole ja rääkida valju häälega,” väitis Endel Pärn (1914-1990). Ja veel: “Laulja ei ole ma kunagi olnud, aga kahe noodiga olen kogu pere ära toitnud.” Autor ja režissöör Georg Jegorov, kunstnik Aino Tarvas, operaatorid Enn Valk ja Vaido Saar.

23:40 Teemaõhtu. Kolmveerand sajandit Estonia teatrit (Eesti Telefilm 1982)

Vanade estoonlaste mälestused, filmikroonika etendustest, proovidest, väljasõitudest. Kaadritagust teksti loeb Gunnar Kilgas.

Toimetas
Valner Valme

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.