Uudised

Eesti teatriaasta parim lavastus on “Tannhäuser”

27.03.2014 / Ülla Veerg

TANNHAUSER_300x180px

Teatriaasta auhinnad 2014 anti üle rahvusvahelise teatripäeva pidulikul üritusel 27. märtsil Tallinna Linnateatris. Rahvusooper Estonia pälvis auhinnad viies kategoorias:

AASTA LAVASTUS: „TANNHÄUSER“
Lavastaja Daniel Slater, kunstnik Leslie Travers, dirigendid Vello Pähn, Jüri Alperten, Mihhail Gerts, valguskunstnik Anton Kulagin, liikumisjuht Kati Kivitar.

MUUSIKALAVASTUSE AUHIND: MATI TURI – Tannhäuseri tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse teostuse eest Richard Wagneri ooperis „Tannhäuser“.

GEORG OTSA NIMELINE AUHIND: AIN ANGER – erakordsete saavutuste eest maailma ooperi- ja kontserdilavadel, unustamata sealjuures oma kodupublikut. Lavastused „Faust“ ja „Tannhäuser“ ning „Põlvkondade gala“ Rahvusooperis Estonia, kontserdid „Kaks bassi, kaks kirikut“ (koos Jaakko Ryhäneniga), esinemised Saaremaa ooperipäevadel ja Birgitta festivalil („Don Giovanni“ ja „Lohengrin“).

NATALIE MEI AUHIND: ENE-LIIS SEMPER – jõulise ja julge lahenduse eest klassikalise ooperiteose visuaalsel tõlgendamisel. (Charles Gounod’ ooper „Faust“ Rahvusooperis Estonia).

HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA KATEGOORIA LAUREAAT JÜRI KRUUS, heliplaatide restaureerija, teatrilooliste raamatute koostaja ja inspitsient on töötanud Rahvusooperis Estonia 1965. aastast. Ta on restaureerinud üle 160 LP, CD ja helikasseti eesti lauljate, näitlejate, instrumentalistide, dirigentide ja ooperite salvestusi, olnud enamasti ka koostaja, kujundaja ja annotatsioonide autor ning tutvustanud nii Eesti kui ka maailma tuntud lauljaid, instrumentaliste ja oopereid perioodikas, raadio- ja telesaadetes, videokavades, juubeliõhtutel ning loeng-kontsertidel.

Auhindade väljaandja on Eesti Teatriliit, rahastajad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.