Uudised

Kultuuriminister Urve Tiidus tunnustas kultuurisõbralikke ettevõtteid

22.03.2014 / Ülla Veerg

Autasustamine

kultuur.err.ee / Kultuuriminister Urve Tiidus tunnustas 21. märtsil Rahvusooper Estonia kammersaalis ettevõtteid, kes on pikaajaliselt toetanud eesti kultuuri ning andis tänuüritusel üle kolm aasta kultuurisõbra tiitlit. Aasta kultuurisõbra tiitli pälvisid ettevõtja David O`Brock, Amserv Grupp AS ja teist aastat järjest sai tunnustuse AS EMT. Minister kinkis kultuurisõbra tiitli saajatele Kärt Ojavee helendava taiese „Undefined useful object“ („Määratlemata kasulik objekt/asi“).

Kultuuriminister Urve Tiiduse sõnul on kultuuri toetavate ettevõtete ja eraisikute tuge tunda väga paljudes ettevõtmistes. „Meeldiv on, et lisaks Tallinnas toimuvate kultuuriprojektide sponsorlusele toetatakse ka väiksemates paikades toimuvaid üritusi, mis elavdab oluliselt ka maapiirkondade kultuurielu. Samuti on lisaks riigipoolsele rahastamisele kasvanud ettevõtete ja eraisikute tugi eesti kultuuri tutvustamisele rahvusvahelisel tasandil,” märkis Tiidus.

Ettevõtja David O’Brock on andnud Eestis isikliku panuse kunsti edendamiseks ja tutvustamiseks. O`Brock on järjepidevalt toetanud Eesti Kunstimuuseumi (EKM). Traditsiooniks on saanud EKM muuseumide näitusekataloogide väljaandmise toetamine. Lisaks on ta panustanud 2013. aastal Kadrioru kunstimuuseumi ja Helsingi Ateneumi kunstimuuseumi koostöös valminud näituse „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes“ kataloogi valmimisse.

Amserv Grupp AS on toetanud läbi aastate mitmeid teatri- ja muusikaorganisatsioone, nende hulgas Rahvusooperit Estonia, Teatrit Vanemuine, Draamateatrit, aga ka Sõru Jazzi ja Tuletorni kontserdi ettevõtmisi.

Ka AS EMT on olnud kultuuri- ja spordivaldkonna suurtoetaja pikki aastaid ja panustanud nii suurematesse kui väiksematesse üritustesse üle Eesti. EMT toetatavate projektide hulgas on väga paljude erinevate kultuurivaldkondade projekte, tähelepanu on pööratud ka noortele.

Ühtlasi andis kultuuriminister Urve Tiidus üritusel üle tänukirjad 46 ettevõttele ja eraisikule, kes esitati erinevate kultuurivaldkonna organisatsioonide poolt.

Kultuuriministeerium on kultuurisõbralikke ettevõtteid tunnustanud alates 2012. aastast.

Aasta kultuurisõbralikud ettevõtted:

David O`Brock
Amserv Grupp
EMT

Tänukirja said:

Advokaadibüroo VARUL
Advokaadibüroo Borenius
Akzo Nobel Baltics
Antalis Eesti
Audi Eesti
Avision
BLRT Grupp
Danske Bank
Edelaraudtee
Enn Kunila
E-Piim
ERGO Kindlustus
GO Group
Heldur Meerits
Indrek Neivelt
Info-Auto
Kalev
Kinema
Liviko
Nelja Energia
NISSAN Nordic Europe
Nordea Pank
Nordic Hotel Forum
Overall Eesti
Peeter Lepik
Prike
PrintBest
Rahva Raamat
Räpina Paberivabrik
Saku Õlletehas
Skype Technologies
Salto AB
Salva Kindlustus
SEB Pank
Silberauto
Smarten Logistics
Starman
TalleptAuto
Tallink Grupp
Tele2 Eesti
Toomas Randaru
Toyota Baltic
Tridens
Velux Eesti
Wigen Sindi
Viru Keemia Grupp

Toimetas
Mari Kartau

Fotol David O’Brock, allikas Kultuuriministeerium, foto Rene Suurkaev.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.