Blogi uudis

Estonia I maraton – täna tehti spordiajalugu!

04.03.2014 / Liina Viru

tunnuspilt

4. märtsil toimus Estonia maja taga parklas I Estonia maraton, et tähistada just alanud teatrikuud, liikumisaastat ja vastlapäeva! Ilmataadiga kokkuleppel ilmus nagu nõiaväel teatrimaja parklasse 100-meetrine suusarada, kus võtsid mõõtu Rahvusooper Estonia, Eesti Draamateatri, Kultuuriministeeriumi ja Eesti Rahvusringhäälingu koondislased. Võistluse avas kultuuriminister Urve Tiidus, kommenteeris Lembitu Kuuse ja auhinnad andis üle olümpiasangar Allar Levandi. Tuleb tunnistada, et nii tublisid sportlasi kui tänasel rajal, pole varem nähtud – fotofiniši alusel anti esmakordselt spordiajaloos välja 24 KULDMEDALIT! Palju õnne!

Estonia meeskonda kuulusid Aivar Mäe, Toomas Edur, Mart Mikk, Heli Veskus, Triinu Leppik ja Kati Kivitar, draamateatrit esindasid Rein Oja, Ülle Kaljuste, Tiit Sukk, Pääru Oja, Mait Malmsten ja Jan Uuspõld. ERRi meeskonna koosseisus osalesid Margus Allikmaa, Kristo Elias, Mai Palling, Urmas Vaino, Kerli Dello ja Sten Teppan ning Kultuuriministeeriumi au kaitsesid Hillar Sein, Tõnu Seil, Merle Männik, Mare Melder, Monika Kuntsel ja Margus Klaan.

Raja valmistas ette SEB Tallinna Maratoni meeskond. Võistlust toetasid SEB Tallinna Maraton, Monton, A&T Sport ja Eesti Olümpiakomitee Liikumisaasta 2014.

Fotod: Liina Viru

no images were found

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.