Esileht

Töövarju nädal Estonias

21.11.2013 / Liina Viru

tunnuspilt

 

Viimastel päevadel on meediast läbi jooksnud uudised ja fotod, mille järgi võiks eeldada, et kõik ei ole päris nii nagu tavaliselt… Ei olegi! 18.–22. novembrini kestab rahvusooperis töövarju nädal, mil Estonia juhid vahetavad kolleegide tööga tutvumise eesmärgil nendega mõneks ajaks kohad. Ühest küljest lõbus ja vaheldust pakkuv ettevõtmine annab ülevaate sellest, millega tegelevad kolleegid ja kuidas oma igapäevases töös üksteist paremini väärtustada. Kui palju aega ja täpsust nõuab õhtuseks etenduseks lava ülespanek? Mida peab arvestama kollektiivide töö- ja proovigraafikute planeerimisel? Mida ootab publik teatrilt enne etendust, mida küsib saaliteenindajalt ja millised on tema vaheaja veetmise eelistused?

Kolmapäeva, 20. novembri õhtusel etendusel teenindasid publikut fuajees ja baarides näiteks teatrijuht Aivar Mäe, balletijuht Toomas Edur, ooperijuht Mart Mikk, turundusjuht Ülla Veerg, orkestri ja koori direktor Aili Roose, tehnikadirektor Taivo Pahmann, pearaamatupidaja Margot Sildam jpt.

Neljapäeval, 21. novembril valitses teatri infolauas Aivar Mäe, peadirektori kabinetis aga kunstiline juht Vello Pähn. Peadirektori proovile panekuks olid kolleegid ette valmistanud mitmeid ootamatuid situatsioone, millega infolauas sageli kokku puututakse. Nii lavastati majas tuletõrjehäire kui ka sissetung, mille tarvis grimmitoas üks kolleegidest tundmatuseni ära maskeeriti.

„Vahetuse eesmärgiks on kolleegide ja nende tööga tutvumine ning selle väärtustamine,“ ütles Rahvusooper Estonia personalijuht Kärt Kinnas. „Kolleegid tegutsevad uutel ametipostidel ka kassas, söögitoas, laval, proovisaalides ja mitmel pool mujal. Lisaks olid neljapäeval majas õpilastest töövarjud.“

Kokku osaleb personaliosakonna poolt korraldatud töövarju nädalal ligi 40 inimest.

Fotod: estoonlased

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.