Uudised

Ilmus CD “Verdi ja Wagneri kuulsaimad ooperikoorid”

26.09.2013 / Ülla Veerg

VerdiWagner_cover-FINAL.ai

25. septembril esitleti „Verdissimo!“ festivali avaüritusel äsja valminud CD kogumikku „Verdi ja Wagneri kuulsaimad ooperikoorid“, mis on välja antud Rahvusooper Estonia, Lexuse ja Estonian Record Productions’i koostöös. Kahte plaati sisaldavas kogumikus on üks välja töötatud spetsiaalselt autos kuulamiseks ja teadaolevalt on selline autoalbum esimene Eestis ja  üks vähestest maailmas.

Album pole tavapärane duubel-CD, sest mõlemale plaadile on salvestatud sama muusika. „Küllap on muusikafännid autos märganud, et CDsid kuulates sirutub käsi aeg-ajalt tugevusenuppu keerama. Kord on muusika liiga vali, kord jääb alla tänavamürale, kord moonutavad bassisagedused, sest enamasti on klassikalise muusika salvestuse helipilt dünaamiline ja sobib kuulamiseks vaikuses kvaliteetse heliaparatuuriga,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Käesoleva komplekti teise plaadi on Estonian Record Productions töödelnud meetodil, mis peaks tagama optimaalselt hea kuulatavuse ka suhteliselt mürarikkal teel sõites. Ning seda mitte üksnes tipp-klassi audio-süsteemiga, vaid ka auto standardvarustusega,“ lisas Mäe.

CD-komplekt on pühendatud kolmele olulisele sündmusele 2013. aastal – kogu maailmas tähistatakse 200 aasta möödumist Giuseppe Verdi ja Richard Wagneri sünnist ning Eestis Estonia maja 100aastaseks saamist.

8. mail 2013 toimus Estonia kontserdisaalis Risto Joosti juhatusel kontsert, kus kanti ette Verdi ja Wagneri ooperikooride ja -avamängude paremik, mis salvestati ja mida saab kuulata äsjailmunud plaatidelt – katkendid pärinevad ooperitest „Nürnbergi meisterlauljad“, „Lendav hollandlane“, „Tannhäuser“, „Sitsiilia verepulm“, „Don Carlo“, „La traviata“, „Nabucco“, „Aida“ ja „Trubaduur“.

Lexus on Rahvusooper Estonia toetaja aastast 2003.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.