Blogi uudis

Verdi paneb sügise helisema – “Rigolettos” debüteerib Gildana Kadri Kipper

24.09.2013 / Liina Viru

tunnuspilt

Homme algabki festival „Verdissimo!“, mis on kindlasti maiuspalaks kõigile Verdi loomingu austajatele. (Kes ütles, et on sügis ja pime ning enam pole midagi peale järgmise suve oodata? Oodata on paljutki, vaata näiteks siia! 🙂 ) Lisaks külalissolistidele, kes meile maailma eri paigust Verdi loomingu paremikku esitama saabuvad, toimub neljapäeval kauaoodatud rollidebüüt – Gildana astub lavale äsja Tõnu Kõrvitsa ooperis „Liblikas“ peaosa laulnud imearmas ja hõbehäälne Kadri Kipper. Ärge magage maha võimalust lubada endale midagi väga head!

Kadriga koos on laval Jassi Zahharov (Rigoletto), Rame Lahaj (Hertsog), Stella Grigorjan (Maddalena), Mart Laur (Sparafucile), Ülle Tundla (Giovanna), Pavlo Balakin (Monterone), Aare Saal (Marullo), Andres Köster (Borsa), Märt Jakobson (Ceprano), Valentīna Tāluma (Donna Ceprano), Roman Chervinko (Valvur), Maris Liloson (Paaž).

Lisaks sai teisipäeval teoks Itaalia Suursaatkonna, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning rahvusooperi koostöös ligi 500 eesti noore külastus „Rigoletto“ peaproovi. Algas ka esseekonkurss, mille teemaks on ooperis kogetud muljed. Teisipäevase proovi ja konkursi juhatasid sisse Itaalia suursaadik Hr Marco Clemente, helilooja Helena Tulve ja ooperijuht Mart Mikk.

Fotod: Liina Viru

no images were found

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.